Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків географії 10 клас


Розвиток туризму у Канаді
Актуальність даної теми зумовлена якісно новими підходами до підвищення конкурентоспроможності сфери туризму. Пріоритетність розвитку туризму є стратегічним напрямком соціального та економічного розвитку. Роль туризму в Канаді особливо актуальна. Тому держава проголошує його одним із пріоритетних напрямів розвитку національної культури та економіки.

Метою даної роботи виступає аналіз показників туристичної сфери у Канаді за період 2014 року для показу його проблем і розвитку, що є невід’ємним результатом роботи соціальної сфери держави.
Об’єктом дослідження статті є туристична сфера, а предметом дослідження є вивчення сучасного стану туристичної сфери у Канаді.
Канада – одна із провідних країн світу за багатьма економічними показниками. Одну із провідних ролей також грає розвиток туристичної сфери у країні. За показниками розвитку туризму Американський регіон є третім у світі після Європейського та Азіатсько-Тихоокеанського регіонів. На регіон припадає 16 % обсягу міжнародного туризму, а частка Канади в туристичних прибуттях і від’їздах світу становить 2,5 %, у туристичних доходах і витратах – 2,1 % [2]. Відповідно до природних умов та освоєності території у Канаді виділяють такі основні рекреаціно-туристичні зони: південь – іноземних туристів приваблюють історико–арфітектурні пам’ятки та культурні цінності великих міст, захід – незаймані природні ландшафти, національні парки Канади, гірські спортивні та бальнеологічні курорти та північ – привабливий суворою природою та етнічною особливістю, належить до перспективних районів [3].

Питома вага Канади в туристичній індустрії Американського регіону в туристичних потоках становить 8,7%, в туристичному валютному обороті – 5 %. Значення Канади в туристичній системі світового туризму останнім часом знижується внаслідок дуже швидкого розвитку туризму в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні [1].
У Американському регіоні Канада тривалий час поступалася тільки США за кількістю іноземних туристів. Бурхливий розвиток в'їзного туризму в Мексиці вивело його на друге місце в регіоні.
На сьогоднішній день Канада отримує 9,9 млрд. дол. у сфері туризму. Туристичне сальдо Канади стабільно негативне. Воно зростало у 1980-початку 1990-х рр. досягнувши в 1992 р. – 6,4 млрд. кан. дол. (понад 5 млрд. дол. США). Надалі сальдо поліпшувалося і в даний час становить -0,2 млрд. дол. США [1].
В'їзний і виїзний туризм Канади мають чітко виражену сезонність, обумовлену кліматичними умовами країни. Пік відвідуваності Канади припадає на найтепліші місяці липень-серпень, в кожен з цих місяців прибуття складають більше 3 млн. іноземців, в той час як в січні лише 0,7 млн. туристів [3].
Для розробки туристичного маршруту вибране місто Вінніпег, як столиця провінції Манітоба із максимальною чисельністю української діаспори, що складає понад 167 тис. осіб, це 13,2 % населення регіону [1].
Отже, вивчення аспекту туристичної діяльності Канади на сьогоднішній день є перспективним для подальшого створення туристичного каталогу, який буде містити перелік найвідвідуваніших пам’яток держави із урахуванням сезонної мінливості клімату та зазначенням всіх можливих грошових витрат.

Список використаних джерел:
1. Helping Tourism Businnes Prosper. Canadian tourism commission/2014 annual report
2. UNWTO Tourism Highlights, 2014 Edition [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mkt.unwto.org/publication/unwto-tourism-highlights-2014-edition
3. Безуглий В.В. Економічна і соціальна географія зарубіжних країн. – Київ: Видавничий центр «Академія», 2007. – 703 с.

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Конспекти уроків географії 10 клас | Додав: ilona-marte2013 (14.01.2016) | Автор: Мартем'янова Ілона Сергіївна E
Переглядів: 1096 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]